O nas

Prywatne przedszkole Uniwersytet Malucha jest pierwszą w Zielonkach placówką realizującą zadania dydaktyczno-wychowawcze według założeń Marii Montessori.

Celem placówki jest umożliwienie dzieciom wszechstronnego rozwoju ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich indywidualne potrzeby oraz naukę samodzielności. W drodze ku odkrywaniu swoich talentów dzieciom towarzyszyć będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Placówka prowadzi edukację przedszkolną dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzieci – zgodnie z metodą Montessori – nie są dzielone na grupy wiekowe, co jest jedną z podstaw samowychowania.

Założycielem i dyrektorem przedszkola jest mgr Irena Badura, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem, czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Zielonkach. Były Dyrektor Oświaty w Gminie Zielonki i założycielka pierwszego przedszkola publicznego w Węgrzcach.

Budynek

Przedszkole mieści się w odnowionym wolnostojącym budynku przy ulicy Galicyjskiej 16. Budynek spełnia wszystkie wymagania sanitarne oraz przeciwpożarowe i dostosowany został do potrzeb dzieci. Przestronne i przytulne sale wyposażone są w pomoce naukowe Montessori oraz nowoczesny sprzęt.

Przedszkole posiada własny teren zielony, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Metoda Montessori została stworzona przez włoską lekarkę Marię Montessori, która pracowała z dziećmi przez ponad 50 lat. Istotą metody jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka i jego spontanicznej, twórczej aktywności oraz pomoc w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości.